Bilge'li olun, haberdar olun!
Eğitim Ciddi Bir İştir, Gücünü Sevgiden Alır...
 

TÜRKÇE  

 
 
         
 

Okulumuzda türkçe dersi konuşma ve yazmanın rahatlıkla yapıldığı sosyal bir ortamda işlenmektedir. Derslerde öğrencilerin etkin katılımını ön planda tutuyoruz. Yaparak ve yaşayarak öğrenmenin ön planda olduğu yeni öğretim modellerine uygun öğretim yöntemleri uyguluyoruz.

Öğrencinin görsel ve işitsel zekasına uygun eğitim meteryalleri kullanarak öğrencinin konuyu kolayca anlamasını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz. Çoklu zeka kuramına göre eğitim yaparak tüm öğrencilerin derse etkin katılımını sağlıyoruz.

Ders sürecinde formal ve informal boyutları harmanlayarak, yaratıcı drama etkinliklerine yer veriyoruz. Öğrencilere dilin sıcaklığını hissettirmek amacıyla dilin inceliklerini ders içi etkinlikleri ve akıllı tahta yardımıyla vermeye çalışıyoruz. Bu yolla öğrencilerin ana dilini en güzel şekilde kullanmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Ayrıca öğrencilere sınav sistemi ile bağlantı olduğunu bildiğimizden haftada bir gün bir ders saatini kitap okuma saati olarak belirledik.Bu sayede öğrencilerin anlama ve yorumlama yeteneğinin gelişmesini amaçlıyoruz.

 
         
Giriş Türü :
T.C. Kimlik No. :
Şifre :
Güvenlik Kodu :